Onur Şabanoğlu

boxes designer and developer

CSS Grid Layout’u Anlamak

Web sayfalarında önceden sayfa düzenleri oluştururken table, float gibi CSS özellikleri kullanılıyordu. Ancak bu özellikler, sayfa düzenleri oluşturmak için geçici çözümlerdi, çünkü ne table ne de float, sayfa düzenleri oluşturmak için tasarlanmamıştı.

CSS Medya Sorguları

CSS’te bazı durumlarda, bir koşula bağlı olarak stil yazma ihtiyacımız olabilir. Bu gibi durumlarda devreye koşullu CSS girer. Koşullu CSS, bir koşul karşılığında uygulanan CSS kurallarını ifade eder.

CSS’te Değişkenler

Değişkenler programlama dillerinin neredeyse hepsinde kullanılan bir özelliktir. Frontend dünyasında ise, değişkenler en çok talep edilen CSS özelliklerinden birisiydi...

Yazılımda İsimlendirme Çeşitleri

Camel case, isimlendirme türünde ilk harf küçük harf ile başlar ve sonraki her yeni sözcüğün ilk harfi büyük olmalıdır.

Sass’ta Klasör Yapısı

CSS yazmak her zaman heyecan verici ve zevkli bir iştir, ancak küçük projeler büyüdükçe CSS ile baş etmek daha karmaşık hale geldiği için daha kolay yönetilebilir bir yapı ihtiyacını doğurdu...

Küçük Takımlar Neden Kazanır?

İş dünyasında çoğu zaman bir takımda daha fazla insanın olması, daha fazla kaynak, daha fazla ürün ve daha fazla özellik olacağı yanılgısına kapılırız. Bu bakış açısı tamamen yanlıştır diyemeyiz, ancak az olanın iyi bir şey olduğunu unuturuz.

User Onboarding Nasıl Oluşturulmalı?

Kullanıcı deneyimi ürün stratejisinin bir parçası olarak görülür. Doğru yapıldığında, ürününüzün başarılı olmasına ve kullanıcıların kalıcılığının sağlanmasına yardımcı olur.

Reset.Css & Normalize.Css

Bir Web sayfasını farklı tarayıcılarda açtığınızda ne kadar farklı göründüğünü hiç farkettiniz mi? Bu tarayıcılardan kaynaklanan bir problemdir.

Emmet Nedir? Nasıl Kullanılır?

Emmet, Html ve CSS iş akışını büyük ölçüde geliştiren,biz web geliştiricilerinin sıklıkla kullandığı, kodları daha hızlı yazıp zamandan tasarruf etmek için tercih ettiğimiz bir eklenti diyebiliriz.